Nejžádanější dřeviny

 

Smrk – Dřevo ze smrku je zcela nejpoužívanější.  Dřevina má světlounce žlutou barvu, dá se lehce opracovávat, je měkká, pevná a zároveň pružná. Velmi dobře snáší vysoké i nízké teploty. Hodí se pro jakékoliv nátěry, barvy či laky. Ze smrku se staví krovy, okna, nábytek a mnoho dalšího.  Textura smrku však není příliš dekorativní.  

 

 

 

Smrk spárovka ,průběžná lamela

 

 

 

Borovice – Dřevo má smetanově bílou barvu, je velmi pevné, měkké a pružné.  Je však daleko křehčí než smrkové dřevo. Charakterizují ho výrazné letokruhy, odolává vlhku a má vysokou trvanlivost.  Hůře snáší moření, laky a barvy. 

   

 

Borovice severská ,průběžná lamela

 

Borovice sibiřská, průběžná lamela

 

Borovice sibiřská, průběžná lamela

 

 

 

Buk – Bukové dřevo je pleťově růžové. Svou nahnědlou barvu získává dřevo pařením. Buk je velmi hustý, póry jsou jemné a dřevěné paprsky výrazné na jakémkoliv řezu. Dřevo je poměrně tvrdé a těžké. Využívá se v nábytkářství, truhlářství, k výrobě parket či kuchyňského nářadí.

 

Buk spárovka, průběžná lamela

 

Buk spárovka lamela cink ,napojovaná

 

Buk spárovka lamela cink BC , napojovaná

 

Buk spárovka lamela cink BC, napojovaná

 

 

Jasan – Dřevo má světle žlutou barvu, výrazné cévy, u podélných řezů má výrazně viditelné póry. Je velmi pevné, tvrdé, pružné, dobře obrobitelné a skvěle se leští. Trvanlivost této dřeviny je však horší, má sklony k trhlinám a borcení, a proto se používá především v interiérech, kde není vystaveno tolik nepříznivým vlivům.

 

 

Dub – Vysoká trvanlivost, pevnost a tvrdost, to přesně charakterizuje dřevo dubu. Velmi dobře snáší změny vlhkosti a vlivy počasí.  Využití najde dřevo dubu při výrobě konstrukcí, parket, sudů, obkladů či trvanlivého nábytku.

 

 

Hevea – Exotická dřevina, která je velmi žádaná na trhu, má skvělé a spolehlivé vlastnosti a díky poměrně nízké ceně je i dostupná.  Hevea má podobné rysy jako dub, objemově sesychá velmi málo, vydrží velké zátěže a je velmi vhodná pro lepení a vytváření spojů. Tuto dřevinu lze dobře tónovat a mořit do nejrůznějších odstínů.  Je také velmi odolná proti bakteriím, houbám či plísním. Díky těmto vlastnostem se dokonale hodí pro výrobu interiérových schodišť a zábradlí.

 

Hevea spárovka lamela cink,napojovaná

 

Hevea spárovka lamela cink,napojovaná

 

 

 

Specifické dřeviny

Pokud si z nejpoužívanějších dřevin nevyberete,mužeme Vám nabídnou i specifické dřeviny. Namátkou zmíníme kokos, mahagon,, iroko, třešeň, olše, javor či vlašský ořech.