CNC obraběcí centrum

Používáme moderní CNC stroje

Pro výrobu schodů využíváme ty nejmodernější technologie a software, tak aby zpracování schodů bylo co nejlepší i do těch nejmenších detailů.

Frézovací a vrtací centrum TECH Z2 31C je plně multifunkční zařízení, které dokáže frézovat do hlavních i bočních ploch, drážkovat kotoučovou frézou či svisle a vodorovně vrtat.  Konstrukčně dokáže díky masivnímu ocelovému svařenci, vnitřnímu vyztužení a široké základně, kvalitně, rychle a hlavně přesně obrábět. 

Přesnost pracovní hlavy zajišťuje vyvažovací systém, bezkomutátorové motory, vysoce přesné kuličkové šrouby a lineární vodítka s pouzdry. Pracovní plocha CNC stroje je tvořena hliníkovými trámci, které zajišťují maximální pevnost při obrábění.  Na každém trámci jsou umístěny 2 přísavky, které zajišťují obrábění v osách X a Y.

Celé frézovací centrum podléhá nejnovějším bezpečnostní m normám, jako je např. CE.  Stroj je vybaven předními ochrannými fotobuňkami, proto se obsluha může bezpečně pohybovat i v přímé blízkosti stroje.

Celý stroj je řízen počítačem se speciálním softwarem Xilog plus, který je jednak určen pro přímé řízení stroje pomocí manuálních příkazů, tak i k vytváření programů v grafickém či textovém editoru. Celý proces výroby je tak řízen počítačem a obsluze stačí jen zadávat příkazy a hlídat obráběné díly.

 

 

Ukázka frézování bočnice + dlab pro šprušlě 

 
 

Ukázka frézování stupnice

 

 

Ukázka naprosto přesné frázování

 

 

Veškeré spoje bez jakýchkoliv vůlí